Velkommen i
Løsning IF

Har du lyst til at spille fodbold
- så er det Løsning IF

Klubben ønsker det skal være et rart sted
at komme både som spiller og forældre.  

Læs mere

 Tilmelding
og betaling

Skal du meldes til et hold kan du
betale dit kontingent her på siden.

Læs mere

Facebook

Genveje

Mindeord for Lasse Larsen

Tirsdag modtog LIF meddelelse om, at et af klubbens tidligere medlemmer Lasse Stenmann Larsen var afgået ved døden, efter kort tids alvorlig sygdom. Lasse var gennem mange år aktiv i Løsning IF både som træner for diverse ungdomshold og som spiller i klubben. Lasse var i klubben kendt for sit altid gode humør, positive tilgang til de unge mennesker og sin lyst til fodbold. Lasse opnåede mange kampe for LIF's førstehold, hvor han altid prøvede på at opildne sine medspillere med positive tilråb og viste altid en vilje til ikke at give op.
Lasse skiftede sent i sin karriere den blå trøje ud med den grønne fra Hedensted og opnåede hurtigt at være vellidt som træner og spiller i HIF.

Begravelsen finder sted tirsdag d. 3/6 kl. 13:00 i Hedensted kirke.

Klubbens tanker går til Lasses familie.


Sponsorer

Kontakt os

Har du spørgsmål, eller kan du ikke finde den ønskede informaiton her på siden, så kontakt os endelig.

Vi glæder os til at høre fra dig.

Kontakt os