Menu
Månedens kampe
Juni 2024
1.
lørdag
11.00
Løsning IF
livescore
0 - 3
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 3 (2009) 11:11 - forår 2024 • Pulje 528
Løsning Stadion
MG & BK
Løsning Stadion
2.
søndag
11.00
Løsning IF
livescore
6 - 2
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 5 (2009) 11:11/9:9 - forår 2024 • Pulje 561
Løsning Stadion
FC Aarhus Syd
Løsning Stadion
3.
mandag
17.00
Løsning IF
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge C1 (2013) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 21
Løsning Stadion
Grønbjerg/L
Løsning Stadion
4.
tirsdag
17.30
Løsning IF
0 - 2
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 4 (2010) 11:11 - forår 2024 • Pulje 642
Løsning Stadion
Hover IF
Løsning Stadion
4.
tirsdag
18.00
Løsning IF
0 - 2
Herrer
U13
U13 Drenge C2 (2011) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 16
Løsning Stadion
Ødis IF
Løsning Stadion
4.
tirsdag
19.00
Fynslund B
2 - 6
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 11:11/9:9 - Forår 2024 • Pulje 157
Fynslundhallen
Løsning IF
Fynslundhallen
5.
onsdag
18.00
Løsning IF
HHT
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 2 11:11/9:9 - Forår 2024 • Pulje 277
Løsning Stadion
Sole IF
Løsning Stadion
5.
onsdag
19.00
Løsning IF
2 - 5
Herrer
M+32
Horsens Oldboys A-rækken • Pulje 1
Løsning Stadion
Egebjerg IF
Løsning Stadion
6.
torsdag
18.00
Vejle Kammeraterne
livescore
12 - 0
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 4 (2010) 11:11 - forår 2024 • Pulje 642
Søndre Stadion
Bane 1
Løsning IF
Søndre Stadion
Bane 1
6.
torsdag
18.30
Dalby GF
livescore
2 - 1
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 3 (2009) 11:11 - forår 2024 • Pulje 528
Dalby Stadion
Bane 1 Opvisningsbane
Løsning IF
Dalby Stadion
Bane 1 Opvisningsbane
6.
torsdag
19.00
Egebjerg IF (18)
Spillet
Kvinder
Senior
Kvinde C / Træningskamp 7:7 • Træningskamp
Egebjerghallen
Kunstgræsbane - 7/8-mands E
Løsning IF (2)
Egebjerghallen
Kunstgræsbane - 7/8-mands E
8.
lørdag
10.00
Kolding B
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge B1 (2013) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 8
Mosevej Sportsplads
Bane 2 A
Løsning IF
Mosevej Sportsplads
Bane 2 A
8.
lørdag
11.30
Horsens Freja
HHT
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 5 (2009) 11:11/9:9 - forår 2024 • Pulje 561
JPI Park (Freja)
JPI Park Kunstgræs
Løsning IF
JPI Park (Freja)
JPI Park Kunstgræs
10.
mandag
18.00
FB Fodbold
8 - 1
Herrer
U13
U13 Drenge C2 (2011) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 16
Bredsten Stadion
Løsning IF
Bredsten Stadion
10.
mandag
19.00
Fredericia KFUM (2)
livescore
0 - 2
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 11:11/9:9 - Forår 2024 • Pulje 157
KFUM Parken
Bane 1 - Opvisning
Løsning IF
KFUM Parken
Bane 1 - Opvisning
10.
mandag
19.00
Løsning IF
2 - 5
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 2 11:11/9:9 - Forår 2024 • Pulje 277
Løsning Stadion
Vejle B
Løsning Stadion
11.
tirsdag
18.00
Løsning IF
2 - 3
Kvinder
U13
U13 Piger C2 (2011) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 54
Løsning Stadion
Brædstrup IF
Løsning Stadion
12.
onsdag
19.00
Løsning IF
1 - 1
Herrer
M+32
Horsens Oldboys A-rækken • Pulje 1
Løsning Stadion
Saxild IF
Løsning Stadion
13.
torsdag
17.30
Løsning IF
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 4 (2010) 11:11 - forår 2024 • Pulje 642
Løsning Stadion
Bredballe IF
Løsning Stadion
13.
torsdag
18.30
Virring Fodbold
HHT
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 5 (2009) 11:11/9:9 - forår 2024 • Pulje 561
Virring Stadion
Løsning IF
Virring Stadion
15.
lørdag
10.00
Erritsø GIF
-
Kvinder
U12
U12 Piger C (2012) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 85
Erritsø Idrætscenter
Bane 3 Øst
Løsning IF
Erritsø Idrætscenter
Bane 3 Øst
15.
lørdag
10.00
Løsning IF
-
Herrer
U7
U7 Dr. (2017) Letøvede 3:3 - lørdag d. 15. juni • Pulje 11
Nybolig Arena
Hatting-Torsted Fodbold
Nybolig Arena
15.
lørdag
10.00
Løsning IF
-
Herrer
U7
U7 Dr. (2017) Nybegynder 3:3 - lørdag d. 15. juni • Pulje 32
Hover Stadion
FB Fodbold (1)
Hover Stadion
15.
lørdag
10.00
FC Horsens
-
Herrer
U9
U9 Drenge B1 (2015) 5:5 - Lør. d. 15. juni • Pulje 61
Designa Arena
Bane 5F - 5:5
Løsning IF
Designa Arena
Bane 5F - 5:5
15.
lørdag
10.15
Hedensted IF (1)
-
Herrer
U7
U7 Dr. (2017) Letøvede 3:3 - lørdag d. 15. juni • Pulje 11
Nybolig Arena
Løsning IF
Nybolig Arena
15.
lørdag
10.15
Hover IF (2)
-
Herrer
U7
U7 Dr. (2017) Nybegynder 3:3 - lørdag d. 15. juni • Pulje 32
Hover Stadion
Løsning IF
Hover Stadion
15.
lørdag
10.30
FC Horsens (2)
-
Herrer
U7
U7 Dr. (2017) Letøvede 3:3 - lørdag d. 15. juni • Pulje 11
Nybolig Arena
Løsning IF
Nybolig Arena
15.
lørdag
10.30
Løsning IF
-
Herrer
U7
U7 Dr. (2017) Nybegynder 3:3 - lørdag d. 15. juni • Pulje 32
Hover Stadion
Daugård IF
Hover Stadion
15.
lørdag
10.45
Løsning IF
-
Herrer
U9
U9 Drenge B1 (2015) 5:5 - Lør. d. 15. juni • Pulje 61
Designa Arena
Bane 5F - 5:5
Hedensted IF
Designa Arena
Bane 5F - 5:5
15.
lørdag
10.55
Hedensted IF (2)
-
Herrer
U7
U7 Dr. (2017) Letøvede 3:3 - lørdag d. 15. juni • Pulje 11
Nybolig Arena
Løsning IF
Nybolig Arena
15.
lørdag
10.55
Hover IF (1)
-
Herrer
U7
U7 Dr. (2017) Nybegynder 3:3 - lørdag d. 15. juni • Pulje 32
Hover Stadion
Løsning IF
Hover Stadion
15.
lørdag
11.10
Løsning IF
-
Herrer
U7
U7 Dr. (2017) Letøvede 3:3 - lørdag d. 15. juni • Pulje 11
Nybolig Arena
FC Horsens (1)
Nybolig Arena
15.
lørdag
11.25
Løsning IF
-
Herrer
U7
U7 Dr. (2017) Nybegynder 3:3 - lørdag d. 15. juni • Pulje 32
Hover Stadion
FB Fodbold (2)
Hover Stadion
16.
søndag
12.00
Løsning IF
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 3 (2009) 11:11 - forår 2024 • Pulje 528
Løsning Stadion
Jelling fS
Løsning Stadion
16.
søndag
13.00
Solbjerg IF
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 5 (2009) 11:11/9:9 - forår 2024 • Pulje 561
Lundbjergvang
Løsning IF
Lundbjergvang
17.
mandag
17.00
Løsning IF
-
Herrer
U11
U11 Drenge B1 (2013) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 8
Løsning Stadion
Fredericia KFUM
Løsning Stadion
17.
mandag
17.00
Løsning IF
-
Herrer
U11
U11 Drenge C1 (2013) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 21
Løsning Stadion
Jelling fS
Løsning Stadion
17.
mandag
18.30
Løsning IF
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 11:11/9:9 - Forår 2024 • Pulje 157
Løsning Stadion
Øster Starup/Vester Nebel IF
Løsning Stadion
18.
tirsdag
19.00
FC GOG Fodbold/Jelling
-
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 2 11:11/9:9 - Forår 2024 • Pulje 277
Gormshallen (Flyveren)
Løsning IF
Gormshallen (Flyveren)
19.
onsdag
19.00
Nr. Bjært/Strandhuse IF
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 11:11/9:9 - Forår 2024 • Pulje 157
Lyshøjskolen
Kunstgræsbane ( Bane 2)
Løsning IF
Lyshøjskolen
Kunstgræsbane ( Bane 2)
22.
lørdag
10.00
Ry Fodbold
-
Kvinder
U10
Festival U10 Pi C (2014) 4:4 - 22/6 Skanderborg • Pulje 14
Fælleden - Øvre
Løsning IF
Fælleden - Øvre
22.
lørdag
11.10
Løsning IF
-
Kvinder
U10
Festival U10 Pi C (2014) 4:4 - 22/6 Skanderborg • Pulje 14
Fælleden - Øvre
Herskind B
Fælleden - Øvre
22.
lørdag
13.30
Grundfør UI
-
Kvinder
U10
Festival U10 Pi C (2014) 4:4 - 22/6 Skanderborg • Pulje 14
Fælleden - Øvre
Løsning IF
Fælleden - Øvre
23.
søndag
10.35
Løsning IF (1)
-
Kvinder
U12
Festival U12 Piger C (2012) 5:5 - 23/6 Vejle • Pulje 18
VB Parken
Stensballe IK
VB Parken
23.
søndag
10.35
Løsning IF (2)
-
Kvinder
U12
Festival U12 Piger C (2012) 5:5 - 23/6 Vejle • Pulje 18
VB Parken
Ejstrupholm IF (2)
VB Parken
23.
søndag
11.00
Løsning IF
-
Kvinder
U13
Regionsfinale U13 Piger C2 8M • Pulje 20
SuperBrugsen Kolt Park
Stilling IF
SuperBrugsen Kolt Park
23.
søndag
11.45
Stensballe IK
-
Kvinder
U12
Festival U12 Piger C (2012) 5:5 - 23/6 Vejle • Pulje 18
VB Parken
Løsning IF (2)
VB Parken
23.
søndag
11.45
Vejle Kammeraterne
-
Kvinder
U12
Festival U12 Piger C (2012) 5:5 - 23/6 Vejle • Pulje 18
VB Parken
Løsning IF (1)
VB Parken
23.
søndag
11.45
Smidstrup/Skærup IF
-
Kvinder
U13
Regionsfinale U13 Piger C2 8M • Pulje 20
SuperBrugsen Kolt Park
Løsning IF
SuperBrugsen Kolt Park
23.
søndag
12.30
Kolt/Hasselager IF
-
Kvinder
U13
Regionsfinale U13 Piger C2 8M • Pulje 20
SuperBrugsen Kolt Park
Løsning IF
SuperBrugsen Kolt Park
23.
søndag
12.55
Løsning IF (2)
-
Kvinder
U12
Festival U12 Piger C (2012) 5:5 - 23/6 Vejle • Pulje 18
VB Parken
Vejle Kammeraterne
VB Parken
23.
søndag
12.55
Løsning IF (1)
-
Kvinder
U12
Festival U12 Piger C (2012) 5:5 - 23/6 Vejle • Pulje 18
VB Parken
Vinding SF
VB Parken
23.
søndag
15.00
Engum UI
-
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 2 11:11/9:9 - Forår 2024 • Pulje 277
Engum Kunstgræs
Løsning IF
Engum Kunstgræs
Luk